Локалізацію підтримують

Останні новини про підтримку локалізації в Україні

SIEMENS AG - готові до 40% локалізації в Україні

SIEMENS AG - готові до 40% локалізації в Україні

Дмитро Наталуха, Голова Комітету з питань економічного розвитку ВРУ. 

SIEMENS AG - готові до 40% локалізації в Україні і вважають, що українські виробники здатні виробляти ключові компоненти в усіх напрямках.

Для тих, хто лише зараз доєднався до затишної дискусії про необхідність відстоювати #українськийінтерес та підтримувати домашніх виробників, коротко нагадаю що таке #локалізація, або «вимога місцевого компоненту», яка передбачена у нашому комітетському законопроекті #3739:

- якщо держава Україна (або українські муніципалітети) купляє за бюджетні/комунальні кошти певну продукцію у іноземного виробника (тобто, про приватні закупівлі мова взагалі не йде), то цей іноземний виробник зобов’язаний виробити на території України або певний % всього замовлення, або % компонентів для всього замовлення, або забезпечити, щоб певний % робіт для цього замовлення виконали працівники в Україні.

Оцей % і є тим, що називається «ступінь локалізації».

Так от, на днях вийшло інтерв’ю із Дмитром Чорненьким - топ-менеджером українського офісу німецької компанії Siemens AG.

Для тих, хто звик думати, що Siemens — це тільки телефони, пральні машини чи холодильники, у мене несподівана новина.

Siemens AG — справжній промисловий монстр, другий у світі та найбільший в Європі міжнародний концерн, що спеціалізується на електротехніці, електроніці, енергетиці, машинобудуванні, медицині, зв'язку та світлотехніці.

Ця корпорація регулярно входить в Forbes 100 за рейтингом найбільших публічних компаній світу.

В Україні, зокрема, Siemens не так давно розглядали як одного з потенційних постачальників нових електровозів для УкрЗалізниці - це мільярдний контракт.

І ось в продовження цієї теми представник украінського офісу Siemens AG робить доволі знакову, якщо не історичну заяву:

- виявляється, що закон про локалізацію не те, що не дивує і не лякає нікого з великих міжнародних виробників (що, на жаль, не можна сказати про наших абсолютно відірваних від реалій згубних неолібералів) - ба більше, Siemens AG називає такий формат співпраці «абсолютно нормальним» і вважає що «для нових проектів ступінь локалізації у 40% не є проблемою» (нагадаю, від нас зараз вимагають знизити цю цифру до 5-10%).

Крім того, Siemens AG високо оцінює потенціал українських підприємств у виробництві будь-якої продукції для концерну, питання лише в якості. Але і з цим готові допомагати.
Простими словами, локалізація — це абсолютно нормальний і зрозумілий для будь-яких цивілізованих країн інструмент, про що прямо і не соромлячись заявляють найбільші корпорації світу.

І намагання протидіяти цьому інструменту важко сприймати інакше, ніж бажання і далі тримати Україну в клубі нецивілізованих країн, яким байдуже і на власну економіку і на власних домашніх виробників, які є складовою частиною її реального сектору.

 

Повне інтерв'ю можна прочитати за ПОСИЛАННЯМ


© 2024 Локалізація в Україні. Федерація роботодавців України. Усі права захищені. Сайт створено Dobreff Studio