Локалізацію підтримують

Останні новини про підтримку локалізації в Україні

Дмитро Наталуха. Протекціонізм на користь української економіки

Голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха щодо законопроекту про локалізацію - № 3739:
«Забудьте про лінійні ортодоксальні методи виходу з кризи. Ми нікуди не рушимо з місця, якщо будемо думати в межах існуючих парадигм до економічної кризи і до COVID-19.
 
Війна на Сході нелінійна. Нелінійна пандемія. Нелінійна гібридна агресія. І економічна відповідь має бути нелінійною.
 
Я говорю про те, що нам сьогодні потрібно дбати виключно про свої робочі місця і про своїх виробників.
 
Ми вже майже півроку б’ємось над законопроектом про локалізацію - № 3739. Він очікує на друге читання.
 
Цей законопроект як раз не дозволить виводити з держави гроші в економіки інших країн. Ні в економіку Польщі, ні в економіку Туреччини, ні в економіку інших наших сусідів.
 
Це закон, який змушує державу нашу, Україну, у випадку, якщо вона щось купляє за кордоном, створювати певний відсоток цієї закупки тут в Україні, на українських заводах.
 
За нашими попередніми розрахунками, за розрахунками незалежних аналітичних центрів, введення в дію одного цього законопроекту дасть країні щонайменше +3,9% приросту ВВП за кумулятивні роки.
 
Цей документ створить робочі місця, забезпечить надходження до державного бюджету. Не дозволить муніципалітетам, міністерствам, райдержадміністраціям, обладміністраціям витрачати гроші на чистий імпорт. Ми просто не маємо права цього собі дозволити.
 
І це - один з небагатьох інструментів, які ми пропонуємо ввести.
 
Я прошу звернути увагу на ті інструменти, які на сьогодні є в Україні – їх усього два: консультативна підтримка експортерів і часткова компенсація вартості сільгосптехніки.
 
В світі, ви бачите, що їх щонайменше з десяток. І коли ми зараз намагаємося ввести цей абсолютно адекватний і нормальний інструмент для порятунку української економіки і створення робочих місць для українців, яких або вже було звільнено, або яких незабаром можуть звільнити, нас звинувачують в тому, що це протекціонізм. Так, це протекціонізм, але це протекціонізм на користь української економіки".
 

© 2024 Локалізація в Україні. Федерація роботодавців України. Усі права захищені. Сайт створено Dobreff Studio